PINAR PROTEİN SÜT İNCELEMESİ FULL DETAYLI

PINAR PROTEİN SÜT İNCELEMESİ FULL DETAYLI

 

PINAR PROTEİN SÜT ALINIRMI ?

 

Selamun Aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere çok sormuş olduğunuz sorulardan birisi olan pınar protein süt alınırmı ne kadar faydalıdır gibi sorulara cevap vereceğim inşallah.

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin değişimlerine göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

Öncelikle arkadaşlar Bu ürünü ilk olarak spor salonlarına getirdiler diye biliyorum , bundan 2 hafta önce falanda benim salonuma getirmişler, abim almış denemek amaçlı, 1 koli falan vardı yarısını bitirdim zaten, o yüzden bir kullanıcı olarakta bu ürünle alakalı görüşlerimi size sunacağım inşallah.

Şimdi arkadaşlar diğer inceleme videolarında yaptığımız gibi direkt olarak bu proteinli sütün içinde ne gibi besin değerleri var ona bakalım ve daha sonrada fiyat karşılaştırması yaparak videomuzu bitirelim Bu arada videolarda beğen butonuna basmayı unutmazsanız sevinirim, sizlerin sormuş olduğu sorulara tek tek cevap vermeye çalışıyorum ve büyük bir emek harcıyorum J bu emeği karşılıksız bırakmayın lütfen.

İlk önce biz vücut geliştirmeciler için bir protein içeceğinin içinde olmazsa olmazlar nelerdir onlara bakalım. Protein oranının yüksek olması , yağ ve karbonhidrat oranın çok düşük olması bizim için en çok önem verdiğimiz şeylerden birisidir. Bunun yanında içerisinde ki bcaa glutamin gibi amino asitlerden zengin olması ve vitamin mineral olarak b12 gibi ek takviyelerin olmasıda bizim için çok ama çok önem taşımakta arkadaşlar. Yani biz zaten normalde bir proteinli içecek içerken yada yerken, diğer videolarda da anlattığım üzere karbonhidrat değerine ve yağ değerinin düşük olmasına bakıyoruz ilk etapta ve kalorsininde çok yüksek olmaması bizim için önem taşıyor. O yüzden bu incelemeyi yaparken de bizim için önemli olan şeylere bakarak yorum yapacağız.

Şimdi besin değerlerine bakacak olursak eğer arkadaşlar

100 ML PROTEİNLİ SÜTÜN İÇİNDE

49.1 KALORİ

6,5 KARBONHİDRAT

5,15 GR PROTEİN

30 MG L CARNİTİNE

VE B1 B3 B6 B12 KALSİYUM KOENZİM GİBİ VİTAMİN MİNERALLERDEN BİRAZ BULUNMAKTA.

Tabi burda dikkat etmemiz gereken nokta , ürün 100 ml değil 500 ml arkadaşlar yani bu değerleri 5 ile çarpmamız lazım.

500 ml içinde toplamda

245,5 KALORİ

32,5 GR KARBONHİDRAT

25,75 GR PROTEİN

150 MG LCARNİTİNE VE DİĞER VİTAMİN MİNERALLER BULUNMAKTA.

Evet arkadaşlar şimdi bu ürünün değerlerini analiz edecek olursak eğer. 245 kalori çok düşük bir kalori değil ama çok yüksek bir kaloride değil , ortalarda seyrediyor diyebiliriz. karbonhidrat değerine baktığımızda 32,5 gram karbonhidrat var , kilo verme döneminde olanlar için yada definisyon diyetinde olanlar için yüksek bir karbonhidrat değeri  ama kilo almak isteyenler içinde güzel , bunun yanında bu ürünün içinde softa şekeri olmadığı yazıyor, buda güzel bir şey arkadaşlar , daha sonra 150 mg l karnıtıne zaten düşük bir rakam , yani size çok ama çok bir faydası olmaz ama hiç yoktan iyidir diyebiliriz. Zira Bizim içtiğimiz protein tozları kadar içinde ek besin yok açıkçası birazdan bunlara değineceğim zaten , çünkü bizim için en önemli olanalr bunlar , o yüzden bunlarıda dikkate almamız gerek.

Ayrıca arkadaşlar burda dikkat etmemiz gereken diğer bir nokta ise ürünün içinde süt proteini olması yani zaten normalde zenginleştirilmemiş 100 ml olan bir sütün içinde 3 gram protein var , 500 ml sütün içinde ise 15 gram protein olmuş oluyor.Yani normalde içtiğimiz sütten zaten 15 gram alıyoruz arkadaşlar , burda ise sadece ekstra 11 gramlık protein gibi değerler ile zenginleştirilmiş bir sütten bahsediyoruz. O yüzden ürünü alırken bu detayı atlamayın.

Ayrıca sütün laktozsuz olması güzel bir şey şişkinlik sorunları olanlar için ideal diyebilirim ve tadına değinecek olursak tadıda kötü değil normal kakaolu süt tadı var arkadaşlar.

Şimdi geldik ürünün fiyatının uygun olup olmadığına, 2017 mayıs şartlarına göre bu ürünün fiyatı 4 tl ile 5 tl arası gibi bir şey arkadaşlar, şimdi ürünü kıyaslarken sonuç olarak biz vücut geliştirmeciler olarak protein tozlarını kullandığımızdan onlar ile kıyaslama yapacağız.

Türkiyede en çok satılan ve fiyat olarakta uygun olan markalardan birinin besin değerlerini sizlerle paylaşayalım.

1 ölçek 30 gram içinde

24 gr whey protein

1 gr yağ

2 gr karbonhidrat

113 kalori bulunmakta

Bunun yanında bcaa glutamine vs gibi biz sporcular için olmazsa olmaz içeriklerde var.

Siz bu protein tozunu Toplu bir şekilde 2.5 kilo olarak kutuyla alırsanız 230 tl civarı ve içinden 75 ölçek çıkıyor Yani bu protein tozunun bir ölçeği 3 tl ye geliyor.ve sadece 3 tl ile tek bir ölçek ile 24 gram proteini almış oluyorsunuz bunun yanında karbonhidrat ve yağ oranıda yok denecek kadar az. Ayrıca kaloriside inanılmaz derecede düşük.

Şimdi arkadaşlar bana soracak olursanız bu proteinli sütü alırmısın hocam diye , şahsen ben bu ürünü zor durumda kalmadığım müddetçe almam , yani böyle evde protein tozum yada başka bir içeceğim yoksa yada dışardayken yanıma protein shake vs almadıysam ve o anda protein içmem gerekiyorsa alırım ama bu durumlar oluşmazsa almam, zaten bu durumlarda kolay kolay oluşmaz.

Çünkü ben bir vücut geliştirmeci olarak çok daha iyi fiyatlara çok daha iyi protein tozları alabiliyorum zaten , örneğin bir protein tozundan ortalama 75 ölçek çıktığını varsayarsak , proteinli sütüde 5 tl olduğunu düşünürsek 75 x 5 = 375 tl yapar. Yani arkadaşlar 375 tl az bi para değil, 375 tl ile diğer protein tozundan 375 / 3 tl = 125 ölçek yapar. Yani 50 ölçek daha fazla protein içmiş oluyorsunuz ve içinde bcaa glutamın gibi ek besinlerde olmuş oluyor bunun yanında kalorisi nerden baksanız yarı yarıya farkediyor ve içindeki yağ oranı karbonhidrat oranıda sıfıra yakın , o yüzden bu ürün benim için hergün hergün kullanabileceğim bir ürün değil. Daha çok dediğim gibi zor durumlarda kalırsam kullanabileceğim bir ürün. Tadı güzel içimi güzel değerleri güzel ama benim bütçemi zorlayacak bir ürün… Yani böyle arkadaşlarla dışardayız ne içsek ne içsek diye düşünüyorsak gidip bu sütü alabilirim mesela. Gayet kaliteli ve en azından normal şartlarda dışardan alabileceğimiz bir ürün.

Birde şöyle bir artısı var bizlere , ailelerimizin proteine karşı sert duruşunu belki bu proteinli sütler giderebilir , yani en azından  siz ailenize şunu diyebilirsiniz , anne bak marketlerde proteinli süt bile satıyorlar J belki bu durum onların bakış açısını bir nebzede olsa değiştirebilir. Ayrıca Belki size protein tozu almayan aileleriniz bu proteinli sütü almak isteyebilir J

Piyasada ki diğer proteinli süt yada protein içeceklerinden kalitelimi değil mi bilmiyorum , çünkü daha diğerlerini incelemedim ama yakın zamanda diğerlerini de inceledikten sonra sizlerle paylaşırım inşallah. Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah

 

 

Bu makale 45368 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.