MASTURBASYON SPORDAN ÖNCE YADA SONRA YAPILIR MI

MASTURBASYON SPORDAN ÖNCE YADA SONRA YAPILIR MI

 

Masturbasyon ne zaman yapılmalı ?

 

Selamun aleyküm fitcevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugünkü videomda sizlerin çokça sormuş olduğunuz sorulardan bir tanesi olan mastürbasyon ne zaman yapılmalı ? antrenmandan önce veya sonra yapılırsa bir zararı olur mu ? vs gibi sorulara cevap vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz eğer www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle mastürbasyonun zararları ve mastürbasyon kasları eritirmi videosunu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Ama illa mastürbasyon ne zaman yapılmalı gibi sorular geldiği içinde bu videoyu çekme gereksinimi duydum.

Arkadaşlar öncelikle mastürbasyonun zaralarını ve kasları eritirmi videosunda sizlere anlattıklarımı izlediyseniz büyük ihtimal ile zaten mastürbasyon yapmazsınız veya yapmamaya gayret gösteririrsiniz diye düşünüyorum. Fakat bundan vazgeçemeyen yada vazgeçmeye çalışan kişilere tavsiye olarak antrenmandan önce veya antrenmandan sonra asla ve asla yapmanızı önermiyorum. Çünkü zaten mastürbasyon antrenman performansınızı ve diğer piskolojık olumsuzlukları nedenı ıle sızı alt üst ediyor , o yüzden antrenman öncesi yapmayın zira antrenmanda zaten hiç bir şey yapamazsınız , antrenman sonrasıda yapmayın zira o zamanda kasları besleyıp büyümesini sağlayacakken zararlı olan birşeyi yapmış olacaksınız. Peki ya mastürbasyon ne zaman yapılmalı ?

Şimdi herkes içinden şunu diyebilir hocam mastürbasyonun zamanımı olur ya , ihtiyaç olunca yapılır vs J arkadaşlar elbetteki durum bu şekilde fakat sonuçta siz eğerki fitness anlamında vücut geliştirme anlamında başarılı olmak istiyorsanız eğer bu dediklerimi kulak arkası etmemenizde fayda var. Size tavsiyem asla antrenman günü yapmamanız olacaktır. Hafta sonu veya antrenman olmayan bir gün yaparsanız antrenmanınıza pek fazla zarar vermemiş olursunuz.  Genel olarak 1 ayda toplamda 5 kereyi geçmezseniz sizin için çok iyi olacaktır arkadaşlar, zira zaten bu rakamlardan daha fazlası artık hem pıskolojınız ıcın hemde vücudunuz ıcın sıkıntı doğuracaktır. O yüzden bu dediklerime uyarsanız her zaman karlı çıkarsınız. Ayrıca bunuda tabiki mastürbasyonu bırakamayan yada bırakma çabasında olan kısılere soyluyorum ne kadar az yaparsanız o kadar iyi olacaktır deneyin görün faydasını göreceksiniz garanti veriyorum.  Ha illa ki antrenman gününe denk geldiysede antrenmandan 6 saat önce veya 6 saat sonra yaparsanız biraz daha iyi olmuş olur ama önermiyorum.

Evet arkadaşlar bu videoyu çok fazla uzatmaya gerek yok zaten çok fazla detayda yok o yüzden şimdilik bu kadar görüşmek üzere esselamu aleykum ve rahmetullah….

 

Bu makale 12919 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.