KOKOREÇ KASLARA FAYDALI MI ?

KOKOREÇ KASLARA FAYDALI MI ?

 

KOKOREÇ KASLARA FAYDALI MI ?

 

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere sık sorulan sorulardan birisi olan kokoreç yemek kaslara faydalımı yada zararlımı sorusunun cevabını vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak istiyorsanız www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , kokoreç sizinde bildiğiniz gibi bir gece atıştırmasıdır. Gece 2 3 arkadaşla gidip ufak taburelere oturup keyifle sohbet edebileceğiniz bir ortamda yediğiniz bir ekmek arasıdır J

-

Bir çok kişi kokoreçi sevmesede bir o kadar kişide kokoreçi severek yiyor. Bunlardan biriside benim. Açıkcası her hafta yada 2 haftada bir kokoreç yerim. Ama tabikide heryerde kokoreç yenmiyor arkadaşlar , türkiye şampiyonasına katıldığım yıl , yarışma sonrası canım o kadar kokoreç çekmiştiki anlatamam ve türkiyede en çok tanınan bir kokoreççiden kokoreç yedim ama yemez olaydım , kusma isal vs hayatım kaydı resmen. O gün bu gün sokaktaki seyyar kokoreççilerin dışında bir yerden yemiyorum J Zira onlardan yediğim zaman hiç böyle bir şey olmadı. Demekki bünye lokanta gibi yerlerde yemeye karşı :D Velhasıl kelam konumuza dönelim ,

-

Şimdi kokoreçin besin değerlerine bakacak olursak eğer arkadaşlar ,

Yarım ekmek arası kokoreçte

230 kalori

5 gram karbonhidrat

35 gram protein

5gram yağ

4 gram lif

Ve bunun yanında ise

Bir çok vitamin ve mineral bulunmakta.

-

Besin değerlerine değinmeden önce arkadaşlar kokoreç , sakatat sınıfına giren bir besin olması hasebiyle vitamin ve mineral bakımından çok zengindir. Zira sakatatların faydaları gerçekten çoktur protein oranlarıda oldukça yüksektir. Her insanın mutlaka her hafta sakat at yemesi gerekmektedir. Bunu unutmayalım.

-

Besin değerlerini analiz edecek olursak eğer

,

230 kalori çok yüksek bir kalori değil fakat bu kalorinin içerisinde bulunan karbonhidrat oranının azlığı ve bunun yanında 35 gramlık bir protein miktarı gerçekten çok güzel. Yağ oranının az olması ve içinde lif olmasıyla beraber vitamin mineral açısındanda zengin olması sporcular için güzel bir şey. Açıkcası biz sporcular için diyette olalım yada olmayalım zararlı bir gıda değil. Aksine yararlı bir gıda. Ancak şunlarada dikkat etmekte fayda var.

-

Örnek verecek olursak bir kokoreççiye gittiğiniz zaman ekmeğin içini yani hamur kısmını aldırın böylece ekmekten gelen kalori miktarı inanılmaz derecede azalacaktır. Böylece ekmeğin için alınınca kokoreççide kokoreçi biraz daha fazla koymak zorunda kalacaktır :D Bununla beraber ekmeğin içine ekstra domates vs koydurmazsanız kokoreç oranı daha yüksek olacaktır buda daha çok protein demek oluyor.

-

Eğer ki definasyon diyetindeyseniz , bu arada şunada değineyim kısaca definasyonun asıl ismi normalde definisyondur ama halkımız arasında en çok kullanılan kelime definasyon olduğundan bende size bu şekilde anlatıyorum. 1 harfin aramızda lafı olmaz sanırım J

-

Eğer definasyon diyetindeyseniz haftada 1 tane yeseniz size hiçbir zararı olmaz. Eğer bulk dönemindeyseniz haftada 2-3 tane yeseniz size yine bir zararı dokunmaz. Sadece tek oturuşta 2 3 taneyi yemeyin yani sonuçta genelde gece vakti yendiğinden vücudunuza birden 800 1000 kalori yüklemenin mantığı yok arkadaşlar J

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik eğer bu video size yararlı olduysa kanalıma abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın. Ayrıca ilerki zamanlarda atacağım videolardan anında haberdar olmak istiyorsanız zil butonuna tıklayarak bildirimleri açabilir ve videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Ayrıca kafanıza takılan sorular varsa yorum kısmına bırakırsanız ilerki zamanlarda o konular ile alakalı videolar çekerim inşallah.

Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

Bu makale 1841 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.