JİNEKOMASTİ AMELİYATINDA YAŞANANLAR FULL DETAY

JİNEKOMASTİ AMELİYATINDA YAŞANANLAR FULL DETAY

 

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün yine sizlerle beraber jinekomasti ameliyatı sonrasında neler yaşarsınız ve ne zaman spor yapabilirsiniz konularını konuşacağız.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benden eğitim alan kişilerin değişimlerine gözatmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girip detayları inceleyebilirsiniz.

-

Şimdi gelelim konumuza Öncelikle arkadaşlar gittiğiniz doktor size bir ameliyat tarihi veriyor bu ameliyat tarihine 1 hafta kala eğer ki anestezi uygulanacaksa – ki çoğunlukla uygulanıyor yani narkoz verilerek uyutuluyorsunuz. Onun için gerekli kan testleri yapılıp rahatsızlıklara bakılıyor boy kilo vs gibi unsurlar kontrol edildikten sonra anesteziye uygun olduğunuz ile alakalı bir rapor alıyorsunuz.

-

Daha sonrasında ameliyat olacağınız günün 1 gün öncesinden yada gecesinden hastanede yatışınızı yaptırıyorsunuz ve narkoz alacağınız için son 12 saat veya 20 saat i oruçlu olarak geçiriyorsunuz, bu ameliyat öncesi önemli bir detay arkadaşlar.

-

Ayrıca ameliyattan 1 hafta 10 gün kadar öncesinde asprin vitamin vs gibi kan sulandırıcı hapları bırakmanız gerekiyor ve sigara alkol kullanımınıda  kesmeniz gerekiyor.

-

Arkadaşlar ameliyat saati yaklaştığında bir hemşire ,size bir damaryolu açıyor böylelikle ameliyat esnasında o damaryolu rahatlıkla kullanılabiliyor. Ameliyat saati gelmeden 30 dk önce üzerinizde sadece bir iççamaşırı kalacak şekilde ameliyat önlüğünü giyiyorsunuz ve bir hasta bakıcı sizi bir sedye ile ameliyat haneye götürüyor.

-

Ameliyathaneye girmeden önce doktor , ameliyat sonrasındaki değişimi görmeniz için , siz izin verirseniz göğsünüzün fotoğrafını çekebiliyor. Ve daha sonra ameliyat haneye alınıyorsunuz. Ameliyat ortalama 2 saat sürüyor, tabiki bu kişinin jinekomasti durumuna göre değişiyor fakat narkoz verilmesi ,ameliyat haneye götürülmesi, narkozdan uyandırılması beklenmesi falan derken bu saat ortalama 3-4 saati bulabiliyor. Yani aileniz eğer sizi 3-4 saat göremezse hemen paniğe kapılmasınlar J

-

Ameliyat bittikten sonra narkozdan uyanınca zaten kendinizi hastane odanızdaki yatağınızda buluyorsunuz. Hemşireler gelip sizin tansiyonunuzu ölçüp bazı unsurlara göz atıyorlar ve bunu yatağınızın baş ucundaki rapor kâğıdına not düşüyorlar. Daha sonra aldığınız jinekomasti korsesini hemen giydiriyorlar.

-

Ameliyat sonrasında narkozun etkisi her insanda farklılık gösterebiliyor , çoğunlukla yeşil yeşil kusma olarak kendini gösteriyor. O yüzden eğer ki ameliyat sonrasında beyaz ve yeşil kusma gibi olaylarınız olursa bundan korkmayın.

-

Ameliyat sonrası narkozun etkisi geçmeden su vs içmek yasak oluyor. Bu konuda doktorunuzun talimatlarına uymanızda fayda var.

-

Ayrıca ameliyat sonrasında yan taraflarınızda diren adı verilen pompaları görürseniz şaşırmayın bu pompalar koltuk altınızda bulunan minik deliklerden , varolan kirli kanı boşaltmak için takılıyor. Görüntü açısından gerçekten biraz kötü hissedebiliyorsunuz kendinizi fakat bu durumda yapabileceğiniz bir şey de yok açıkçası.

-

O pompaları ortalama 2 gün boyunca takıyorsunuz ve bu 2 gün boyunca ufak yürüyüşler yapabiliyorsunuz , fakat bu yürüyüşleri uzun tutmamanız sizin için iyi olur zira çabuk yorabilirsiniz.

-

Ayrıca dikkat etmeniz gereken unsurlardan biriside yatakta uyurken pompaları ezmemeye dikkat edin. Zira pompaların ayarı bozulunca pis kan akışı duruyor.

-

Bu arada unutmadan söyleyelim yatakta sağa sola dönmeniz kesinlikle yasak dümdüz tavana bakar bir şekilde yatmanız gerekiyor.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik eğer bu video size yararlı olduysa videonun hakkını vermek amaçlı videoyu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın.

-

Ayrıca ilerki zamanlarda atacağım videolardan anında haberdar olmak istiyorsanız abone olduktan sonra zil butonuna tıklayarak attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Esselamun Aleyküm ve rahmetullah

 

 

Bu makale 331 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.