EVDE SPOR YAPMAK İLE SALONDA SPOR YAPMAK ARASINDAKİ FARK

EVDE SPOR YAPMAK İLE SALONDA SPOR YAPMAK ARASINDAKİ FARK

 

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün yine sizlerle beraber evde spor yapmak ile salonda spor yapmak arasındaki farkı konuşacağız.

-

Konumuza geçmeden önce eğer evde yeterli ekipmanınız varsa , profesyonel bir antrenman ve beslenme programına ihtiyaç duyuyorsanız www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Ayrıca bu videonun şimdiden size yararlı olacağını düşünüyorsanız beğen butonuna tıklamayı unutmayın.

-

Gelelim konumuza arkadaşlar ,  öncelikle evde spor yapmak çoğu kişi tarafından daha uygun maliyetli görüldüğünden ve hemen elinizin altında bulunduğu için daha mantıklı geliyor fakat bu noktada kişilerin aklını karıştıran soru ise salonda ki kadar verim alabilirmiyim sorusu ?

-

İlk önce arkadaşlar eğer ki vücut geliştirme yapacaksak yani bir kas inşaası söz konusu ise bize lazım olan şeyler sırayla şunlardır.

-

1- Beslenme Programı

2- Antrenman Programı

3- Uyku ve Dinlenme

4- Motivasyon

5- Partner

6- Yeterli Ağırlık

-

Bu noktada arkadaşlar farkettiyseniz ev ile spor salonu arasında ki fark olarak sadece antrenman programı , motivasyon , partner ve yeterli ağırlık sorunu dikkat çekiyor. Şimdi hep beraber bu farklılıklara detaylı bakalım.

-

Motivasyon anlamında salonda sıkıntı çekmezsiniz çünkü salonda bir çok insan olacağından onların çalışmalarını görüp gaza gelebilirsiniz veya hocanız sizinle ilgileniyorsa motivasyon anlamında sıkıntı çekmezsiniz. Ama ev ortamında tek olacağınızdan dolayı motive olmanız zor olabilir.

-

İkincisi partner faktörü , Partner konusunun bize faydaları ise ağır kiloların altına girdiğimiz de bize destek çıkacak bir kişinin olması her zaman için hem sağlıklı hemde faydalı olacaktır, evde genel anlamda tek olarak çalışırsınız çünkü sonuç olarak evde yaşayan sadece siz değilsiniz anneniz babanız kardeşlerinizde olacak , bu durumda 2 günde 1 eve bir arkadaşınızın gelip huncarca ağırlık indirip kaldırmanız ev ahalini rahatsız edebilir. Tabi ki bu aileden aileye değişir. Bekarsanız zaten hiçbir sorun olmaz.

-

Üçüncüsü ve en önemlisi yeterli ağırlık faktörü , spor salonunda binlerce kilo ağırlık varken sizin ufak odanıza koyabileceğiniz maksimum ne kadar ağırlık olabilir ki ? ortalama 50 kilo 100 kilo hadi bilemediniz 200 kilo diyelim –ki ağırlık ve ekipman ne kadar artarsa maliyette o kadar artar. Ayrıca kaldıracağınız ağırlık ne kadar artarsa o ağırlığı taşıyacak olan sehpanın kaliteside o kadar artacağından fiyatıda bir hayli artacaktır bunuda unutmayalım.

-

Dördüncü olarak komşu faktörü , biraz empati kuracak olursak eğer üst komşunuzun akşam vakitleri takır tukur ses çıkararak ağırlık çalışması hele birde ağırlığı yere sert bırakmanız yada yanlışlıkla düşürmeniz, komşunuzu inanılmaz rahatsız edecektir. Ayrıca eğer birde siz zayıflamaya yönelik çalışıyorsanız ve bir de koşu bandınız varsa , koşu bandının sesi gerçekten inanılmaz bir şekilde rahatsızlık veriyor ve bu hem sizi hemde komşularınızı çileden çıkarabilir.

-

Beşincisi Antrenman programı faktörü , ev antrenmanları basit görünsede ciddi bir ev antrenmanı olmadığı müddetçe kas gelişimi hızlı olmayacaktır. O yüzden sağlam bir antrenör ile çalışmanız her zaman daha faydalı olacaktır. Eğer ki siz bu faktörleri göz önüne alıp ben illa ki evde yapıcam diyorsanız o halde antrenman ve beslenme programını benden alıp evde güzel bir spor yapabilir hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ama şunu unutmayın hiçbir zaman ev antrenmanı ile salon antrenmanı bir olmayacaktır.

-

Çünkü salonda çalışabileceğiniz alet sayısı fazla alan geniş motivasyon tavan partner sorunu yok ve bunun gibi bir çok avantajı var. Ha diyorsanız ki hocam salonda ki hocalar ilgilenmiyor bizde evde yapmaya karar verdik , evet doğru bir karar olabilir fakat eğer salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa aidatı yüksek olmayan bir salona gidip kayıt olup benden antrenman ve beslenme programı alarak hocalara ihtiyacınız olmadan sporunuzu yapabilir ve hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik , bugün sizlere evde spor ile salonda spor arasında ki farkı ve seçenekleri anlattım , bundan sonra ki videolarımızda ise evde spor yapmak için hangi aletler gerekiyor ve maliyetleri nelerdir gibi merak ettiğiniz soruları yanıtlayacağım.

-

O yüzden bu videolardan anında haberdar olmak istiyorsanız kanalıma abone olduktan sonra zil butonuna tıklayarak attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Ayrıca bu videolar size yararlı oluyorsa lütfen videonun hakkını vermek için beğen butonuna tıklamayıda unutmayın.

-

Esselamun aleyküm ve rahmetullah

Bu makale 535 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.