EVDE HANGİ ALETLER İLE SPOR YAPILIR

EVDE HANGİ ALETLER İLE SPOR YAPILIR

 

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün yine sizlerle beraber evde spor yapmak için hangi ekipmanlar gerekiyor bunları konuşacağız

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar eğer evde yeterli ekipmanınız varsa ve profesyonel bir antrenman ve beslenme programına ihtiyaç duyuyorsanız www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Ayrıca bu videonun şimdiden size yararlı olacağını düşünüyorsanız beğen butonuna tıklamayı unutmayın.

-

Gelelim konumuza arkadaşlar ,  evde spor yapmak için gerekli ekipmanları 4 başlık altında toplayabiliriz.

-

Bunlardan birincisi başlangıç seviyesi, bu seviyede arkadaşlar çok fazla maddi imkanı olmayan kardeşlerimizin az maliyetle evde spor yapabileceği bir ortam oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için gerekli ekipmanlar ise ;

-

1- Barfiks demiri

2- İki adet 5 litrelik su bidonu

3- Bir Adet Sandalye

-

Evet arkadaşlar bu 3 ekipman ile birçok hareketi fonksiyonel olarak çalışabilirsiniz ve daha çok kendi ağırlığınızı kullanırsınız. Barfiks demiri ile sırt egzersizlerini yaparken , su bidonları ile kol kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz ayrıca sandalye ile de bir çok kol egzersizini yapabilirsiniz bunun yanında şınav çeşitlerinide işin içine katarsanız barfiks çekebilme kabiliyetinizide geliştirmiş olursunuz.

-

İkinci seviyede ise biraz daha , ekipmana dayalı olarak yapılabilecek bir ortam oluşturmayı amaçlıyoruz. Yine çok fazla maliyete girmeden almamız gereken ekipmanlar şunlar.

-

1- Barfiks demiri

2- İki adet ayarlanabilir dambıl

3- Bir adet zbar

4- El sıkma yayı

5- Pilates Lastikleri

6- Tekerlek Aleti

-

Evet arkadaşlar bu ekipman setinde ise artık biraz daha güçlenmiş olan arkadaşların dambıl ihtiyaçlarını karşılamak ve hareketleri biraz daha farklılaştırmak amaçlı zbar , pilates lastikleri ve tekerlek aleti almış olduk. Böylece bir çok esneme germe karın kası kol kası ve benzeri bir çok egzersizi yapabilirsiniz.Ayrıca el sıkma yayı ile bilek kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

-

Üçüncü seviye ise artık biraz daha ortamı profesyonelleştirmek amaçlı olacak. Biraz maliyetli olacak fakat işimizi görmeye yetecek. Bu seviyede almamız gereken ekipmanlar ise şunlardır.

-

1- Barfiks demiri

2- Ayarlanabilir dambıl seti

3- Bir Adet zbar

4- Ayarlanabilir göğüs sehpası

5- Tekerlek aleti

6- El sıkma yayı

7- Pilates Lastikleri

-

Evet arkadaşlar bu ekipman setinde artık biraz daha profesyonel bir şekilde antrenman yapabileceğimiz bir ortam oluşturduk. Bir çok göğüs egzersizini yapabileceğimiz hatta birkaç bacak hareketini yapabileceğimiz , dambıllar ilede bu egzersizleri şekillendirebileceğimiz bir ekipman seti oldu.

-

Dördüncü seviye ise dahada profesyonel çalışmak isteyen fakat biraz daha fazla geniş alan ihtiyacı olan bir ekipman seti. Bu ekipman setinde almamız gerekenler ise şunlar

1-      Barfiks demiri

2-      Ayarlanabilir dambıl seti

3-      Bir adet zbar

4-      Tekerlek aleti

5-      El sıkma yayı

6-      Pilates lastikleri

7-      Çalışma istasyonu

Bu çalışma istasyonu arkadaşlar gerçekten size maliyetli olacaktır fakat bu çalışma istasyonunda omuz göğüs kol bacak sırt egzersizlerini çalışabilirsiniz ve bir çok aletin birleşimi olduğundan eğer evinizde bu varsa zaten komple herşeyi yapabileceğiniz bir ekipman setiniz olmuş oluyor.

-

Ayrıca vücut geliştirmenin yanında yağ problemi olan arkadaşlarımız içinde evlerine maddi durumuna göre sırayla dikey bisiklet , yatay bisiklet , eliptik bisiklet ve son olarak maddi durum iyiyse koşu bandı almaları yağ yakımı açısından kardiyo antrenmanlarını yapabilecekleri ekipmanları alabilirler.

-

Bu ekipmanları alırken dikkat etmeniz gereken şeyler ise alacağınız ayarlanabilir sehpaların profillerinin kalın olması ve yan taraflarında bar koyabileceğiniz demirlerin olması, ağırlık istasyonlarında ise istasyon üzerinde ki ağırlığın çok olması ve yine demir profillerinin kalın sağlam olmasına özen gösterin. Ayrıca bisiklet koşu bandı gibi kardiyo ekipmanlarının ucuzlarını alırsanız elinizde kalırlar o yüzden kardiyo ekipmanlarında paraya kıymanız gerek yoksa hiç almayın daha iyi.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik bu videoda sizlere evde spor yapmak isteyenler için alınması gereken ekipmanları anlattım bundan sonra ki videolarımızda ise evde alet olmadan yapabileceğiniz vücut geliştirme antrenman programlarını ve evde aletsiz zayıflama yöntemlerini anlatacağım videoları yayınlayacağım.

-

O yüzden bu videoları merak ediyorsanız kanalıma hemen abone olup zil butonuna tıklayarak attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Bu arada bu kadar emek vererek çektiğim bu videoları lütfen beğenmeyi unutmayın J

-

Esselamun Aleyküm ve Rahmetullah

 

Bu makale 722 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.