Tıkla Ara

30 günde 25-30 kilo verilebilir mi?

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere , 30 günde 25-30 kilo verilebilir mi ? Hangi şartlarda ve durumlarda verilir ? Neler yapılması lazım ve bu kadar kiloyu kimler verebilir ve en önemli sorulardan birisi steroid kullanmak gerekir mi ? gibi soruların cevaplarını vereceğim.

Öncelikle şunun en baştan bilinmesini isterimki haberlerde çıkan meslektaşımızı canı gönülden tebrik ediyorum gayet başarılı bir iş çıkarmış ve herkesin yapamayacağı bir şeyi yapmış, o yüzden taktiri hakeden bir olaya imza atmıştır.

30 günde 25-30 kilo verilebilir mi?

Benim bu videoyu çekme/makaleyi hazırlama nedenim asla ve asla şahıslarla ilgili değil , takipçilerimden gelen sorulara toplu bir şekilde yanıt vermek içindir. Lütfen bu dediklerimi sağa sola çekmeyin…

Öncelikle arkadaşlar yağ yakımı için en hızlı yollardan birinin intermittent fasting olduğunu eski videolarımda anlatmıştım yani aralıklı oruç yada dahada ilerisi günde 1 öğün yiyerek diğer zamanlarda sıvı tüketimi yaparak yağ yakımını zirveye çıkarma meselesi. Arkadaşlar bu yöntem ile normal bir vatandaş 30 gün boyunca 25-30 kilo asla ve asla veremez. İmkansızdır bu hatta imkansız ötesidir diyebilirim. Peki neden ?

Arkadaşlar öncelikle şunu herkesin öğrenmesi gerekir , bir vücut geliştirmecinin vücuduna toplamış olduğu ödem yani su ile , aynı kilolarda ki obez bir insanın vücudunda ki yağ ve su oranı eşit değildir.

Örneğin 110 kilo olan bir vücutçunun yağ oranı %15 iken , aynı kiloda bir vatandaşın yağ oranı %35in üstündedir. Dolayısı ile , 110 kiloluk bir sporcunun 30 gün boyunca aç kalması ve belli başlı bazı steroid kürleri ile vücudundaki ödemin neredeyse tamamına yakınını vücuttan atarak çok ciddi anlamda kilo kaybı yaşaması gayet normaldir. Bakın basit demiyorum hemen yanlış anlamayın. Normaldir diyorum. Aynı olayı obez olan bir kişi yapsa o kişinin vereceği maksimum kilo belki 10 – 15 kilodur oda belki yani taş çatlasa , ben bile çok ciddi bir şekilde çalışmama rağmen ve vücudumda kortizondan dolayı çok ciddi ödem olmasına rağmen , afedersiniz bir yerlerimi yırtarak anca 17 kilo verebilmiştim , daha önceki değişim videolarımda bunları görebilirsiniz. Zira obez bir insanın vücudundaki yağ oranını azaltalabilmesi için çok basit bir matematik hesabı ile 9000 kalori harcaması gerekir –ki böylece 1 kilo yağ kaybetmiş olsun. Yani ortalama olarak bir kişinin 1 kilo yağ kaybedebilmesi için 14 saat bisiklet sürmesi gerekiyor diyebiliriz. Obez bir insanın 1 ayda 10 kilo yağ yakabilmesi için ise 140 saat bisiklet sürmesi gerekiyor. Yani buda 30 gün boyunca hergün ortalama 5 saat boyunca bisiklet sürmesi demektir. Tabi bu süre zarfındada aç kalmasıda gerekiyor bunuda unutmayalım, ve ayrıca her 9000 kalori yaktığınızda kesin olarak 1 kilo yağ gidecek diye kesin birşeyde yok bu arada bunuda unutmayalım. Yani kısacası bir kişi 1 ayda 15 kilo yağ verecek olsa bunun yanında 10 kiloda su kaybı yaşayacak olduğunu varsaysak, gün içerisinde en az 7 – 8 saat boyunca aralıksız bisiklet sürmesi gerekmektedir.

Burdan çıkan sonuç ise , obez bir insanın hiçbir şekilde 30 gün içerisinde 25-30 kilo veremeyeceği garantidir. Zaten obez bir insanın günde 7 8 saat boyunca aralıksız bisiklet sürmeside imkansızdır , bu kadar aç kalarak bisiklet sürmeside imkansızdır , bu kadar aç kalarak halsiz kalmayıp yataklara düşmemeside imkansızdır.

Peki sporcular bunu nasıl başarıyorlar ? Arkadaşlar dediğim gibi bir sporcu bulk yani hacim kürleri ile steroid kullanarak vücudunda ciddi anlamda ödem oluşturabilir , zaten bir çok hacim küründe kullanılan deca boldenon danabol anabol gibi ilaçlar suratınızın ve vücudunuzun balon gibi şişmesine neden olacaktır. Bu şekilde 1 ay içerisinde 10 15 kilo almanız bile bazen mümkün olabilir tabiki bu kas değil , görüntü itibari ile şişkin bir kas kütlesi ama %80 i ödemdir yani sudur. Tabiri caizse balon gibi şişmek diyebiliriz. Eğer ki siz sağlam bir 2-3 aylık bulk kürü yaptıktan sonra vücudunuzda ekstradan 15-20 kilo eklemişseniz , bulk kürünü bırakıp definisyona geçtiğinizde çok ciddi anlamda zayıflamaya geçersiniz. Zaten bu tarz 30 günde zayıflamada bu şekilde olmaktadır. Ayrıca bir kişinin günde 1 öğün yiyeyerek günde 2-3 kere ağır kardiyo yapabilmesi 1 kere de ağırlık anternmanı yapabilmesi de imkansıza yakındır arkadaşlar , yağ yakmak için aç karna kardiyo yapanlar bu işin ne kadar zor olduğunu çok net bilirler,  yani bu iş öyle göründüğü gibi değil , bu işi yaparken sizi ayakta tutan bazı takviye ilaçlar yani steroid bazlı ilaçlar kullanılması şarttır. Steroid kullanmadan bir kişinin 1 ayda 25 kilo vermesi , hiçbir çatlağın oluşmamasından tutunda , bu kadar kardiyo ve ağırlık antrenmanını çıkarabilmesi , bunun yanında katabolik bir vücut halinden ziyade dipdiri ve sert kuru parça parça bir vücuda ulaşması natural olarak imkansızın ötesindedir.

Sonuç olarak bir kişi sağlam bir bulk kürü ile vücuduna çekmiş olduğu ödemi , 30 gün boyunca ciddi bir diyet antrenman ve vücudu kurutmaya yönelik steroid kürleri ile vücudundaki yağ oranının az olması ve ödemin çok olmasından dolayı ilk etapta biraz yağ yaktıktan sonra geriye kalan suyuda atarak bu forma kavuşabilir. Peki bu kolay bişey midir ? hayır asla ve asla kolay değildir.

Evet arkadaşlar bir makalenin daha sonuna geldik umarım , artık bu tarz konular ile alakalı hocam ben nasıl kilo vericem , steroid kullansam olur mu vs gibi sorular sormazsınız 😊 Makaleyi paylaşmayı, YouTube kanalına abone olmayı ve videoları beğenmeyi ihmal etmeyin esselamu aleykum ve rahmetullah.

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.