Tıkla Ara

Hızlı kas yapmak için 9 madde

Hızlı kas yapmak için 9 madde

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere vücut geliştirme ve fitness ta başarılı olabilmek için nelere dikkat etmem gerekir sorusunun cevabını vereceğim inşallah.

Konumuza geçmeden önce eğer gittiğiniz salonda ki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com ‘ a girerek benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , bunları hemen sizlere sırayla madde madde sayacağım.

1-      Devamlılık , evet arkadaşlar devamlılık çok önemli yani bu işte ilk önce salon,hoca,beslenme ve diğer faktörlerden ziyade devamlılık çok önemli. Yani siz bu işi sürekli yapmalısınız 3 ay yapayım bırakayım yada 1 ay yapıyım 2 hafta  bırakıyım 2 ay yapıyım 3 ay yapmıyım gibi bir şey söz konusu değil. İlk önce devamlı ve azimli bir şekilde bu yola başkoymanız gerekiyor.

2-      Piskolojik durum , vücut geliştirme ve fitness sporunda gerçek başarıyı yakalayabilmeniz için en önemli faktörlerden birisi psikolojik durumdur. Eğer siz evde aileniz sorun yaşadıysanız o gün ne diyet yaparsınız ne spor yada kişisel özel hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız yada iş hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız bu sizin sporunuzu olumsuz etkileyecektir. Ne kadar piskoloji o kadar kas…

3-      Zaman faktörü , zaman faktörü çok önemli arkadaşlar , eğer çok yoğun bir iş temponuz varsa spora ayıracak vakit bulamıyorsanız zaten büyük sıkıntı içindesiniz demektir. Bir hafta 3 gün bir hafta 2 gün gitmekle tam anlamıyla bir gelişim söz konusu olmaz. Ha hiç gitmemekten elbetteki iyidir fakat bizim burda anlatmak istediğimiz olay , maksimum verim maksimum gelişim…

4-      Salon faktörü , salonda ki aletlerin kaslara iyi vurması çok ama çok önemli arkadaşlar , o yüzden sizlere tavsiyem eski aletlerin olduğu salonları tercih etmeniz. Bakın salon eski olsun demiyorum salon temiz olsun güzel olsun ama aletler eski olsun…

5-      Hoca faktörü , eğer gittiğiniz salonda ki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa daha uygun bir salona geçerek benden uzaktan pt alabilirsiniz böylece daha hızlı bir şekilde gelişim gösterebilirsiniz. Hocanızın ilgilenmemesi yani size antrenman programı beslenme programı yazmaması ve her ay takibini yapmaması sizin için çok büyük bir kayıp demektir.

6-      Motivasyon faktörü , kendinizi her zaman motive etmeniz gerekiyor arkadaşlar artık bunu nasıl yapıyorsanız yapacaksınız herkesin motive oluş şekli farklı , kimisi müzikle kimisi vücut videoları ile kimisi kendini gaza getirerek motive oluyor. Sizde kendi motive olma şeklinizi bulacaksınız.

7-      Maddiyat faktörü , acı bir gerçekki bu sporda maddi durumunuz ne kadar iyiyse o kadar iyi vücut yapabilirsiniz demektir tabi diğer faktörleri yapmak kaydı ile. Çünkü hergün kırmızı et balık yiyen bir kişi ile hergün yumurta tavuk yiyen bir kişinin gelişimi aynı olmayacaktır.

8-      Dinlenme faktörü , bu sporda en önemli şeylerden bir tanesi dinlenme arkadaşlar , hergün spor yapmak size hiçbir fayda sağlamaz aksine zarar verir o yüzden haftanın 4 günü sporunuzu yapıp güzel uyku güzel dinlenme ile kaslarınıza maksimum faydayı sağlayabilrisiniz.

9-      Tek hoca faktörü , arkadaşlar sanırım en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi bu , bir kişi o hocayı dinliyor başka konuşuyor bunu dinliyor başka konuşuyor ne yapacağını şaşırıyor sonrada ortaya karman çorman bir şeyler çıkıyor , buda tabiki sıkıntı oluyor. Şunu unutmayın en kötü karar bile kararsız kalmaktan iyidir. O yüzden iyi araştırma yaparak referanslara bakarak bilgi seviyesine ve tecrübesine bakarak tek bir kişi ile çalışın ve ne derse yapın. Sürekli başka kişilerin dediklerine kafa takarsanız bir adım ilerleyemezsiniz.

Evet arkadaşlar İnşallah bu video size yararlı olmuştur , daha fazla bilgi içerikli video gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın. Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

 

 

 

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.