Tıkla Ara

5 kilo fazladan kilo vermek için tıkla

5 kilo fazladan kilo vermek için tıkla

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere gün içinde ufak tefek değişiklikler ile en az 5 kilo daha hızlı nasıl kilo verebilirsiniz bundan bahsedicem.

Konumuza geçmeden önce eğer gittiğiniz salonda ki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com ‘ a girerek benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza , arkadaşlar dünyadaki insanların çoğunluğu iş temposuna ayak uydurabilmek adına yavaş yemek yemek yerine hızlı yemek yemeyi tercih ediyorlar – ki bir an önce yiyimde işime gücüme bakayım hesabı 😊 Peki 5 dakikada yediğiniz yemeği 10 dakikada yerseniz çok daha hızlı bir şekilde kilo vereceğinizi biliyormuydunuz ? Bakın diyet yapacaksınız demiyorum. Normal şartlarda ne yiyorsanız artık hızlı yemeyi bırakıp yavaş yiceksiniz ve kilo vereceksiniz bundan bahsediyorum 😊 Nasıl mı ? videoyu izlemeye devam edin.

Öncelikle neden hızlı yemek yediğimizi analiz edersek karşımıza şunlar çıkıyor.

1-      Yoğun iş temposuna ayak uydurmak amaçlı aceleci davranmak.

2-      Yemek yediğiniz ortamı sevmemeniz

3-      Stres

4-      Karşınızdaki insanın acele yemesi sizinde piskolojikman acele yemenize neden olabilir.

ve daha bir çok sebep sıralayabiliriz.

Peki hızlı yemek yemenin ne gibi zararları var ?

1-      Hızlı yemek kilo aldırır , yapılan araştırmalara göre , hızlı yiyen kişilerin çok daha çabuk acıkdıkları gözlemlenmiş.

2-      Hızlı yemek yiyen kişilerde çok ciddi sindirim ve gaz problemleri oluşur , bunun nedeni ise yiyecekleri ağızda çok çiğnemeden direkt olarak yutmalarıdır. Buda besinlerin midede bağırsakta sindirimlerini zorlaştırır.

3-      Hızlı yemek yiyen kişilerde ani ölüm riski daha yüksektir.

4-      Hızlı yemek yiyen kişilerin ilerde obez olma riski diğerlerine göre 2 kat daha fazladır.

Bununla beraber yapılan araştırmalara göre hızlı yemek yiyen kişilerin yavaş yemek yiyen kişilere göre aynı şeyleri yeseler bile aynı metabolizma hızlarına sahip olsalar bile daha çok kilo aldıkları gözlemlenmiş ve bununla beraber , hızlı yemekten yavaş yemeye geçen kişilerde beslenme düzenleri değişmemesine rağmen ortalama en az 5 kilo , kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Bunların nedeni ise yavaş yiyen kişilerin metabolizmalarının bozulmaması , sindirim sistemlerinin düzgün çalışması ve hızlı yiyen kişilere göre daha tok kalma durumları olmasıdır. Yani kısacası hiçbir şey yapmadan sadece yavaş yiyerek bile kilo verebilirsiniz. Birde buna diyet ve spor eklerseniz on numara beş yıldız olur.

 

 

İnşallah bu video size yararlı olmuştur , daha fazla bilgi içerikli video gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın. Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

 

 

 

 

 

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.