Tıkla Ara

10 kilo fazladan kilo vermenin formülü

10 kilo fazladan kilo vermenin formülü

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere günlük hayatta ufak tefek değişiklikler ile nasıl en az 10 kilo verebilirsiniz ve nasıl daha sağlıklı olabilirsiniz bunu anlatıcam.

 

Konumuza geçmeden önce eğer gittiğiniz salonda ki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com ‘ a girerek benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza günümüzde obezite yani şişmanlığın bu kadar yaygın olmasının bir diğer nedenide aslında teknolojinin hızla gelişmesi diyebiliriz. İnsanlar artık merdiven kullanmak yerine asansörleri tercih ettiklerinden dolayı , tembelliğe daha çok alışıyorlar ve şişmanlık baş gösteriyor. Ülkemizde asansörün şehirlerde çokça kullanılması ortalama 1940 1950 senelerinde başlıyor ve Araştırmalara göre 1950 senesinden önce ki şişmanlık oranının daha düşük olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Tabiki bu sadece asansörle alakalı bir durum değil fakat asansörlerin bunda önemli bir rol oynadığı kesin. Halbuki asansör kullanmak yerine merdiven çıkmayı tercih etmek hem kalori yakmanızı sağlar hemde sağlık için pek çok faydası vardır. Bununla beraber merdiven çıkmayı günlük hayatınızın rutin bir parçası haline getirirseniz kas gücü ve dayanıklılığınızı arttırır.

Merdiven çıkmanın faydalarını kısaca sayacak olursak eğer ,

1 kalbi güçlendirir.

2 kemik yoğunluğunu artırır

3 kaslara kuvvet verir

4 şeker tansiyon kolestrol rahatsızlıklarınızı dengeler

5 yaşlandığınızda denge ve hafıza kaybı gibi sorunları engeller.

 ve kilolu insanlar için en önemli madde , diyet yapmasanız spor yapmasanız bile sadece günde 150- 200 basamak merdiven çıkarsanız en az 10 kilo fazladan kilo verebiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız, en az 10 kilo daha fazla kilo verebiliyorsunuz… Birde buna diyet ve sporu eklediğinizi düşünürsek çok hızlı bir şekilde sağlıklı olarak zayıflayacağınız garantidir.

Bununla beraber bilimsel araştırmalara göre merdiven inip çıkan kişilerin bel çevrelerinde ve vücut yağ oranlarında ciddi derecede azalma görüldüğü de tespit edilmiştir. Ve ayrıca merdiven inip çıkan kişilerin yaşıtlarına göre daha genç kaldığıda bir gerçektir.

Benim size tavsiyem ise eviniz 3. Katta ise ilk önce yavaş yavaş çıkın ve daha sonra tempoyu arttırın. Bir süre sonra zamanınız var ise son kata kadar çıkıp sonra tekrar evinize gelin. Bunu yapmak 10 katlı bir binada en fazla 5 dakikadır. 😊

İnşallah bu video size yararlı olmuştur , daha fazla bilgi içerikli video gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın. Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

 

 

 

 

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.