Tıkla Ara

Hastayken antrenman yapılır mı ?

Hastayken antrenman yapılır mı ?

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle beraber hastayken antrenman yapılır mı sorusunun cevabını vereceğım inşallah.

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin vücut değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girebilirsiniz ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , şu sıralar mevsim geçiş dönemlerini yaşadığımızdan ve bir grip salgını olduğundan dolayı kime elimizi uzatsak hasta oluyor ve benim salonumda ben dahil olmak üzere bir çok kişide grip nezle başlangıçları var. Ve herkesin kafasında aynı soru var. Hastayken antrenman yapılır mı ?

Bu sorunun cevabı belli durumlar da evet yapılır bazı durumlarda asla yapılmaz şeklindedir. Çünkü bu durum hastalığın şiddetine göre değişiklik gösterecektir.

Genel anlamda hastayken antrenman yapmak vücuda iyi gelmektedir.O yüzden şimdi size sayacağım durumları göz önünde bulundurun ve yapıp yapmayacağınıza karar verin.

Eğer ki nezle ve grip başlangıcı varsa antrenman yapabilirsiniz. Fakat antrenmanı çok ağır yapmamaya gayret gösterin. Bunun dışında eğer ki ateşiniz varsa burnunuz tıkalıysa sürekli öksürüyorsanız ve halsizliğiniz varsa asla ve asla spor yapmayın çünkü sürekli öksürerek spor salonunda ki diğer insanlarıda hasta edebilirsiniz bununla beraber burnunuz tıkalıysa nefes alışverişiniz düzgün olmayacağından büyük sıkıntı yaşarsınız. Bunun dışında hafif hastalıklarda spor yapmanızda bir sakınca yoktur inşallah.

Spor yaparkende dikkat etmeniz gerekenler ise.

1-    Hafif tempo kardiyo yaparak ter atmaya gayret gösterin.

2-    Hafif tempo 30 dakikalık bir full body antrenmanı yapın

3-    Ağır kardiyolardan ve ağır body antrenmanlarından sakının.

Evet arkadaşlar hastayken spor yapılmalımı sorusunu elimden geldiğince net ve kısa bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer bu video size yararlı olduysa beğen butonuna basarak bu videonun hakkını vermeyi unutmayın esselamu aleykum ve rahmetullah.

 

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.