Tıkla Ara

Kilo almadan sigara bırakmak

Kilo almadan sigara bırakmak

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle beraber sigarayı bıraktıktan sonra kilo almak istemiyorum ne yapmalıyım sorusunun cevabını vereceğiz inşallah.

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin vücut değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girebilirsiniz ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , benimde spor salonuma gelen yada uzaktan pt alan öğrencilerim arasında sigara içen kişiler mevcut ve ben bu kişilere sigarayı bırakmalarını söylediğim zaman kilo almaktan korkuyorlar. Açıkçası kilo almak isteyenler anında sigarayı bıraksalarda kilolu olupta sigara içenler , sigarayı bıraktıktan sonra kilo almaktan çok korkuyorlar ve bırakmıyorlar. İşte şimdi bu video ile herkese bir cevap vermiş olacağım inşallah.

Öncelikle sigarayı bıraktıktan sonra neden kilo alınır bu sorunun cevabı ile başlayalım.

1 – Sigara içtiğinizde aldığınız nikotinle beraber metabolizmanız hızlanıyor.

2 – genelde sigara içenler dertlendiklerinden yada bağımlılıktan dolayı sigara içtiklerinden dolayı , onlarda acıkma hissi yerine sigara içme hissi yerini almıştır.

3 – Sigarayı bırakan kişi canı sigara çektiği zaman dudak tiryakiliğinden dolayı ağzını dolduracak birşeyler arıyacak ve kendini yiyeceklere verecektir.

Bu 3 madde sigarayı bıraktığınız zaman karşılaşacağınız ilk 3 maddedir. Peki bunun önüne nasıl geçilebilir ?

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo almamak için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlardır.

1-    Yavaşlayan metabolizmanızı hareketlendirebilmek ve hızlandırabilmek adına bol bol spor yapacaksınız ve egzersiz performansınızı olabildiğince arttıracaksınız.

2-    Lifli gıdalar yiyerek nikotin içeren besinler yemeye özen göstereceksiniz.

3-    Dudak tiryakiliğiden dolayı cebinizde her zaman bir paket şekersiz sakız bulunduracaksınız. Ve sürekli çiğneyeceksiniz.

4-    Bol bol su içmeyi ihmal etmeyeceksiniz.

Evet işte sigarayı bıraktıktan sonra bu 4 maddeyi hakkıyla yerine getirirseniz sigarayı bıraktıktan sonra kilo almazsınız hatta disiplinli ve sürekli bir şekilde yaparsanız kilo bile verirsiniz.

Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.