Tıkla Ara

Protein tozunu bırakırsam kaslarım sarkar mı ?

protein tozunu bırakırsam, kaslarım sarkarmı, protein tozu, kas gelişimi, kaslarım sarktı, türkiyenin en iyi fitness ve beslenme sitesi

Protein tozunu bırakırsam kaslarım sarkar mı ?

SELAMUN aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere sık sorulan sorulardan birisi olan hatta ve hatta bu soruyu duymaktan bıktığımız bir soru olan protein tozunu bıraktığımız zaman kaslar sarkar mı ?

Öncelikle arkadaşlar şimdi içinizden bazıları yok artık daha neler hala bu soruyu soran kaldımı diyebilir ama maalesef ki var arkadaşlar , hala bu soruların sorulmasının nedeni ise insanların hiçbir şekilde araştırma yapmamaları , okumayı bırakmış olmaları , kulaktan duyma şeylere hemencecik inanıyor olmalarıdır.

Peki protein tozunu bırakınca kaslar sarkar mı ? Arkadaşlar protein tozu dediğimiz şey zaten içinde protein olan bir toz adı üstünde. Yani size sadece protein anlamında destek vermiş oluyor. Bunu şu şekilde örneklendirebiliriz. Siz hiç tavuk yemeyi bırakınca kaslarınız sarktımı ? Hayır sarkmadı. Yada siz yumurta yemeyi bırakınca kaslarınız sarktımı ? Hayır sarkmadı. Çünkü kasların sarkması dediğimiz olay Yüzde yüz olarak protein ile falan alakalı değildir. Kasların sarkması için daha doğrusu derinin sarkması için şimdi sayacağım maddelerin gerçekleşmesi gerekir.

1-      Eğer ki siz çok ama çok büyük bir vücut yaptıysanız yani örnek verecek olursak eğer lazarın vücudundan daha fazla bir vücut yaptıysanız ve sporu bırakırsanız eğer bakın sporu bırakırsanız diyorum protein tozu vs vs demiyorum komple sporu bırakırsanız , ve üstüne de beslenme düzeninizi bozup aburcubur sağlıksız gıdalar ile beslenırsenız evet kaslarınız küçülür ve geriye kalan genişlemiş deri sarkar.


2-      Çok yüksek kilolu bir vatandaş iseniz yani örnek verecek olursak obezseniz ciddi aşırı kilolarınızız varsa ve yağ oranınız çok yüksekse bazen sporda yapsanız mutlaka sarkmalar meydana gelebilir buda kasların sarkması degıl derinin sarkmasıdır. Bununla alakalı videolarımı izleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu 2 durum genel olarak karşılaştığımız en çok deri sarkması olayıdır. Yani aslında olay çok basit. Siz ne kadar çok kas yaparsanız derinizi o kadar çok genişletmiş oluyorsunuz, ve siz ömür boyu o kadar kaslı kalamayınca –ki sonuç olarak herkesin başına bazı olaylar gelebilir ve sporu bırakabilirsiniz ,örneğin bir yakınınız vefaat eder sporu bırakabilirsiniz , işlerinizden dolayı spora ara verebilirsiniz , sakatlanırsınız spora ara verebilirsiniz ve bunun gibi yüzlerce senaryo gerçekleşince sporu bıraktığınız zaman çok ciddi kas kütleniz var ise bu kas kütlesi zamanla küçülecek ve geriye kalan deride sarkmış olacak. Olay bu kadar basit.

Artık bu soruyu soran herkese bu videoyu alın yapıştırın gitsin cevap vermekle uğraşmayın bile 😊

Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basmayı ve kanala abone olamyı unutmayın Esselamu aleykum ve rahmetullah .

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.